Paslanmaz Metal Korkuluk

Paslanmaz metal korkuluğun en büyük özellikleri; dayanıklı olması, uzun ömürlü olması, estetik görünümü ve cam, ahşap gibi ürünlerle beraber kullanılabilmesidir. Ayrıca krom korkuluklar ısıya, paslanmaya ve diğer dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olduğu için hem dış hem de iç mekanlarda oldukça sık kullanılır.

Karalar Metal, olarak uzman ekibimiz ve özel korkuluk tasarımlarımızla hizmetinizdeyiz. Çünkü firmamız tarafından sağlanan tüm paslanmaz korkuluklar paslanmaz metalden oluşmaktadır.

Paslanmaz Metal Korkuluk Temizlenmesi

Paslanmaz metal korkuluğun nasıl temizleneceği konusundan bahsedecek olursak:
Paslanmaz çelik tırabzanlarını bir kumaş ve ılık su ile temizlemek gerekmektedir. Sonrasında leke kalmaması için kuru bir havlu veya bez yardımıyla kurulamak gerekmektedir. Güzel lekesiz bir görünüm için parmaklıkları cila yönünde temizlemelisiniz. Korkulukların krozyon ya da kirlenme izi oluşması durumunda, ılık su ve yumuşak bir deterjanla temizlemeniz gerekmektedir. Herhangi bir görüntü kirliliği yani leke oluşmaması için yüzeyi kuruladığınıza emin olmalısınız. Çünkü çelik korkuluklar parmak yani el lekelerini kolayca benimser bunu önlemenin en iyi yolu cam temizleyicidir.

Paslanmaz korkulukta küpeşte lekelenme oluşursa paslanmaz çelik temizleyici kullanmanız gerekir. Temizleyici kullanma talimatlarını takip ederek güzel sonuçlara ulaşabilirsiniz. Temizleyiciyi kullanmadan önce korkulukta ufak bir yerde deneyip sonra küpeşteye kullanmak daha yararlı olacaktır. Küpeşte temizlerken Klorür içeren ağartıcı temizlik ürünlerinden uzak durmalısınız. Çünkü bunlar korkuluk sistemine zarar vermektedir. Paslanmaz çelik korkuluğu temizlerken bu adımlara uymanız uzun yıllar boyunca görünen paslanmaz çelik tırabzanları elde etmenizi sağlayacaktır.

Paslanmaz çelik korkuluklarının yaygın olmasının sebebi şık görünüme sahip olması, kaliteli olması ve dayanıklılığıdır. Her yerde özel tasarımlarıyla korkuluklar görebilirsiniz.

Paslanmaz Metal Korkuluk Modelleri

Paslanmaz korkulukların günümüzde birçok modeli mevcuttur. Bu modeller; standart korkuluk, profil korkuluk ve lamalı korkuluk olarak çeşitlendirilebilir. Montajın yapılacağı merdivenin görünüm ve özelliğine göre uygun model seçilip kararlaştırıldıktan sonra montajı yapılır.

Paslanmaz Korkuluk Zamanla Paslanır mı?

Paslanmaz korkuluk olarak almış olduğunuz ürünün zamanla paslanıp paslanmayacağı, kullanılan malzemeye bağlıdır. Paslanmaz çeliğin en az % 11.5 krom içeriğine sahip bir çelik alaşım olarak bilinmektedir. Bu materyal, normal metallere kıyasla pas ve leke yapmayan belirli özelliklere sahiptir. Paslanmaz çelik ürünleri üreten veya kullanan hemen hemen herkes paslanma ya da zaman zaman leke görmektedir. Lekelenme ve paslanma, alıcıların yapmış olduğu ödemeden dolayı gerçekten rahatsız etmektedir. Bazı durumlarda aslında paslanmaz çelik imalatçıların “Paslanmaz” ifadesinden daha az leke olduğu anlamına geldiğini ifade etmektedirler. Doğru malzeme kullanılarak üretilen paslanmaz korkuluklar zaman geçse de paslanmamaktadır.

Paslanmaz Metal Korkuluk Fiyatları

Paslanmaz korkuluk fiyatları; kullanılan malzemenin özelliklerine, korkuluğun modeline, montaj yapılacak yere ve miktarına göre belirlenir. Bu özellikler kullanılan profil veya borunun çapı, et kalınlığı ve uzunluğudur. Bunlar montaj yapılacak yerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Her ürün çeşidinde olduğu gibi bu modellerde de sabit bir fiyattan söz etmek mümkün değildir.

Karalar Metal olarak, dilediğiniz ölçüde ve modelde üretim yapabilmekteyiz. Net bir fiyat bilgisi almak ve projenize özel ölçü ve model çalışması yaptırmak için 0216 365 7157 | 0532 762 2219 telefon numaralarından ya da info@karalarmetal.com.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.