Dikme Nedir?

Dikme, küpeşte ve korkuluk sistemlerinde zemine çakılan 40 mm çapında borulardır. Sistemin belkemiğini oluşturmaktadır. Üst borular, emniyet şeritleri ve diğer bağlantı aksesuarları dikmeye vidalanmaktadır. Bu nedenle sağlamlığı çok önemlidir.

Dikmenin üzerinde vida delikleri için bir veya iki adet kanal bulunmaktadır. Daha sonra vida delikleri, bu kanallar dikme kanal kapağı çubukları ile örtülerek gizlenir.

Dikmelerin yere montajında ankraj denen demir çubuklar kullanılır. Önce ankrajlar yere çakılır ve akemi adındaki yapıştırıcılarla zemine kaynaştırılır. Su terazisi kullanılarak ankrajların dikliği (yüzeye tam 90 derece) sağlanır. Ankrajlar üzerine dikmeler monte edilir ve yine su terazisi kullanılarak dikliği sağlanır. Dikmenin ankraja vidalanması küpeşte sisteminin sağlamlığı için şarttır.

Paslanmaz Dikme

Dikmeler korkuluk sistemlerinin en önemli ve taşıyıcı parçasıdır. Dikmeler üretilirken paslanmaz malzeme kullanılması, onları daha dayanıklı ve uzun süre kullanım için uygun hale getirir. Paslanmaz dikme, kullanılan malzemesinden dolayı dış etkenlerden gelebilecek korozyonlara karşı maksimum seviyede dayanıklıdır. Paslanmaz özelliğinden dolayı dış görünümünde de deformasyon olmayacağından dolayı dikme ayakları uzun süre şık görünümünü de kaybetmez.

Paslanmaz Dikme Modelleri

Her merdiven korkuluk tasarımı, sahibinin ihtiyaçları ve küpeşte düzeni kendine özgüdür. Paslanmaz dikmeleri korkuluklarınızda kullanılan malzemelerle ve renklerle uyumlu olarak isteğiniz doğrultusundaki renk ve modellerde bulabilirsiniz.

Paslanmaz Dikme Fiyatları

Korkulukların en önemli malzemesi olan paslanmaz dikmelerin fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0216 365 7157 | 0532 762 2219 telefon numaralarından ya da info@karalarmetal.com.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.