Paslanmaz Engelli Korkuluğu

Engelli Korkuluğu Nedir?

Engelli korkuluğu, merdiven ve rampadan inip çıkarken desteğe ihtiyacı olacak bireylerin kullandığı düşmeyi engelleyen korkuluklardır. Erişilebilir bir rampa boyunca kullanılmaktadır.

Günümüzde bulundurulması zorunlu olan engelli merdiven ve rampalarının korkulukları güvenlik açısından oldukça önemlidir. Engelli korkuluğu boyutları TS 9111 Engelli Yönetmeliği Standartlarına göre belirlenmektedir.

Engelli Korkuluğu Modelleri

Paslanmaz engelli korkulukların yüzeyi satine, parlak ve mat olarak çeşitlendirilir. Genelde tercih edilen parlak yüzeyli paslanmaz korkuluklardır. Satine yüzeyli paslanmaz korkuluklar ise mat yüzeyin hep ayı yönde zımparalanmasıyla elde edilir. Satine yüzeyin özelliği parlak yüzey kadar çabuk çizilmemesi çizilse dahi yenilenmesinin kolay olmasıdır. Bu sebeple kamu kurum ve kuruluşlarında ya da halka açık alanlarda satine paslanmaz korkulukları tercih edilir.

Ev ofis gibi nistepeten daha sakin alanlada ise güzel görüntüsü sebebiyle parlak yüzeyli paslanmaz korkuluklar tercih edilir.

Paslanmaz Engelli Korkuluğu Fiyatları

Paslanmaz korkuluk fiyatları; kullanılan malzemenin özelliklerine, korkuluğun modeline, montaj yapılacak yere ve miktarına göre belirlenir. Bu özellikler kullanılan profil veya borunun çapı, et kalınlığı ve uzunluğudur. Bunlar montaj yapılacak yerin özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Her ürün çeşidinde olduğu gibi bu engelli korkuluğu fiyatları hakkında da sabit bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Bu korkuluklar fiyat bakımından diğer korkuluklarla benzerlik göstermekle beraber isteğe göre yapılacak küçük değişiklikler fiyatın değişmesine neden olacaktır.

Karalar Metal olarak, dilediğiniz ölçüde ve modelde üretim yapabilmekteyiz. Net bir fiyat bilgisi almak ve projenize özel ölçü ve model çalışması yaptırmak için 0216 365 7157 | 0532 762 2219 telefon numaralarından ya da info@karalarmetal.com.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.