Bayrak Direği

Bayrak direği; şehitlikler, mezarlıklar, kamu binaları, devlet daireleri, okullar, fabrikalar, sağlık kuruluşları ve firmalar gibi birçok yerlerde kullanılmaktadır.

Paslanmaz Bayrak Direği

Paslanmaz bayrak direkleri, 304 paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. İçten ipli ve sonsuz tepe dönerlidir ve tepe döneri sayesinde direğe takılan bayrak, bayrak direğine dolanmaz. Çelik halat mekanizması mevcuttur.

Paslanmaz bayrak direği, Parlak yüzeyi ile göz alıcıdır.

Paslanmaz Tepe Dönerli Bayrak Direği

Paslanmaz bayrak direğinde sonsuz tepe döner, halat sarma mekanizması, bayrak çubuğu, bayrak boncuğu kullanılmaktadır.

  • Sonsuz tepe döner; bayrağın rüzgar yönüne doğru dalgalanmasını sağlayarak bayrağın direğe dolanmasını engeller.
  • Bayrak çubuğu; bayrağın direkten ayrılmamasını sağlar.
  • Halat sarma mekanizması; bayrağı aşağı veya yukarı kolaylıkla çıkarıp indirebilmeyi sağlar.

Oluşturulan bu sistem bayrak direğinin kullanışını arttırmaktadır.

Karalar Metal olarak; İş merkezleri, hastaneler, konutlar, devlet daireleri ve alışveriş merkezleri gibi yapı parçalarındaki görüşü objektif bir seviyeye getirmek amacıyla bayrak direği üretimini yapıyoruz.

Bayrak Direği Modelleri

Eski bayrak direklerinde genellikle el ile göndere çekilen bir ip sistemi mevcuttu. Günümüzde ise makaralı modeller daha yaygın hale gelmiştir. Makaralı sistemler sayesinde bayrak kolaylıkla göndere çekilip indirilebilmekte ve değiştirilebilmektedir. Ayrıca bayrağın rüzgârlı havalarda direğe dolaşmasını engelleyen bazı mekanizmalar da günümüzde bayrak direklerine eklemlenmiştir. Bayrak direği konusundaki bu çeşitlilik arasından iyi bir seçim yapmak ve uzun yıllar boyunca kullanılabilecek bir bayrak direği seçmek oldukça önemlidir.

Bayrak direkleri çok yüksek olduğu zaman denge sorunu yaşanabilir. Bu durumun yaşanmaması için yüksek olan bayrak direklerinde temele beton atılarak sağlam bir şekilde direğin tutturulması gereklidir. Ayrıca okul bayrak direği daha yüksek ölçülerde kullanılacaksa giderek genişleyen yapıya sahip olan direkler tercih edilmelidir.

Bayrak Direği Fiyatları

Bayrak direği fiyatları, direkte kullanılacak mekanizmanın da etkisi altındadır. Direklerin üretimi esnasında kullanılan malzeme ve direğin boyutu gibi faktörler, bayrak direklerinin fiyatları üzerinde belirleyici olan hususlardandır. Bayrak direği alınacağı zaman ihtiyacın ve kullanılacağı alanın iyi tespit edilmesi ve bu doğrultuda direk alınması gereklidir. Bayrak direğinde ölçüler genellikle 5 metreden başlamaktadır. Okullar için bu yeterli bir ölçüdür. Ancak daha yüksek direk kullanmak isteyenler açısından isteğe göre daha yüksek boyutlarda direk temin etme olanağı söz konusudur.

Karalar Metal olarak, dilediğiniz ölçüde ve modelde üretim yapabilmekteyiz. Net bir fiyat bilgisi almak ve projenize özel ölçü ve model çalışması yaptırmak için 0216 365 7157 | 0532 762 2219 telefon numaralarından ya da info@karalarmetal.com.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.